NAJLEPSZE OCENY DLA NASZEGO SPECJALNEGO OLEJU DO DREWNA

Nasz Specjalny olej do drewna w aktualnym wydaniu czasopisma „Heimwerker Praxis“ dostał ocenę 1.4.


„Ponieważ jest dobry do drewna zwykłego i twardego, a także do odmian drewna tropikalnego, wymagającego szczególnej konserwacji. W takich sytuacjach jest tylko jedna możliwość: Specjalny olej do drewna. Olej – właściwie stosowany – wnika głęboko w drewno, stabilizuje jego strukturę, jednocześnie impregnując jego powierzchnię.

Cechy produktu

Specjalny olej do drewna firmy SAICOS jest zrobiony na bazie naturalnych olejów, został stworzony dla ochrony drewna na zewnątrz. Jest odporny na pot i ślinę, zatem może być swobodnie stosowany w miejscach, gdzie bawią się dzieci.

Zastosowanie

Wstępnie drewno należy przygotować zgodnie instrukcją. Drewno należy wyczyścić szczotką lub przetrzeć papierem ściernym w zależności od jego stanu. Olej jest produktem gotowym do użycia – to oznacza, że można go stosować tuż po otwarciu puszki. Specjalne pędzle firmy SAICOS doskonale nadają się do olejowania drewnianych powierzchni. Pozwala to na głębokie wcieranie olejów pędzlem w drewno, pozwalając uzyskać najwyższy stopień ochrony.

Dla uzyskania optymalnego efektu ochronnego drewna, z reguły, wymagane jest położenie dwóch warstw. Czas schnięcia poszczególnych warstw to 8 godzin. Suchość powierzchniowa osiągana jest po 4 godzinach.

Podsumowanie

Znakomity, łatwy w zastosowaniu produkt, dający wysoki stopień ochrony drewna.

Dypl. inż. Olaf Thelen – redaktor naczelny – Heimwerker Praxis